Pasaulinė psichikos sveikatos diena (2023-10-27)

Spalio 10 d. kasmet minime Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Ši diena mums primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo ir prevencijos svarbą.

Tuo tikslu 2023 m. spalio mėnuo ,,Ryto“ mokyklos klasėse virto emocinės sveikatos stiprinimo ir puoselėjimo mėnesiu. Įstaigos psichologė Žydrūnė, soc. pedagogė Deimantė, muzikos mokytojos Laura ir Vaiva organizavo ir pravedė įvairias prevencines veiklas, skirtas susipažinti su būdais, stprinančiais emocinę sveikatą. Įsitraukė ir mokiniai, ir mokytojos. Mokniai su klasių vadovais žiūrėjo filmuką apie ,,Psichinę sveikatą“. 1 kl. mokiniai klausėsi istorijos apie tai, kokios būna mintys ir kaip jos įtakoja mūsų nuotaikas, susipažino su būdais, kurie padeda sureguliuoti nemalonias emocijas. 2 kl. ir 4 kl. mokiniai dalyvavo muzikos pamokoje, kur buvo taikyti muzikos terapijos elementai. Mokiniai klausėsi muzikos, šoko ir grojo pagal melodiją išjaučiant ir nuspėjant emociją. Tokiu būdu vaikai mokėsi įvardinti savo jausmus. Taip pat atliko ,,Mindfulness“ – dėmesingu įsisąmoninimu grįstą meditacinę praktiką, kuri moko atidos sau bei pagerina dėmesingumą, emocinę savijautą, kas labai reikalinga mokantis. 3 kl. mokiniai, pasitelkiant ,,Lego SeriousPlay“ metodiką kūrė, konstravo bei pristatė draugams savo mėgstamas veiklas, hobius, vietas ar žmones, kurie padeda pasijausti gerai – pralinksmėti, pailsėti, atsipalaiduoti ar tiesiog smagiai leisti laiką. Taip pat mokiniai išreiškė savo momentinę nuotaiką piešdami bei sukūrė ,,Geranoriškumo Meškučio“ simbolį. Mokytojoms buvo sudarytos sąlygos išbandyti įvairias veiklas, stiprinančias psichikos sveikatą. Dalinamės veiklų įspūdžiais ir linkime būti sveikais!

Parengė psichologė Žydrūnė Jankauskienė, soc. pedagogė Deimantė Navickienė, muzikos mokytojos Laura Baranauskaitė-Kaya ir Vaiva Tarvydė.