Pasaulinė baltosios lazdelės diena (2020-10-15)

Žmogui Dievas davė penkis pojūčius pasauliui pažinti. Akys leidžia  matyti erdvę ir spalvas, ausys yra kelias į garsų pasaulį, uoslė sudaro galimybę užuosti pavasarinės žemės kvėpavimą, skonio pojūtis leidžia džiaugtis maistu, o lytėjimas leidžia apčiuopti daiktus, patirti jų švelnumą ar šiurkštumą. Visi šie pojūčiai žmogui reikalingi. Tačiau, kaip keičiasi gyvenimas, kai  netenkame vieno iš jų – regėjimo?

Baltosios lazdelės diena – tai priminimas matantiems, kad šalia mūsų gyvena žmonės, kurių pasaulyje saulė šildo, bet nešviečia…. Todėl, siekiant atkreipti mokinių dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, Kauno ,,Ryto“ pradinėje mokykloje jau tapo tradicija kasmet organizuoti renginius, skirtus Baltosios lazdelės dienai.

2020 m. spalio 15 d.  Baltosios lazdelės dienos projektą vykdė mokyklos bibliotekininkė ir trečių klasių mokytojos Asta Karvelienė, Dalytė Kvedienė ir Dalia Sutkaitienė. Baltosios lazdelės renginiai mokykloje organizuojami aktyviai  bendradarbiaujant su Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centru.

Projekto metu trečių klasių mokiniams vyko įvairios edukacinės veiklos: pamoka „Brailio raštas, kam jis reikalingas, kas juo naudojasi?“, organizuotas edukacinis žaidimas ,,Pažink pasaulį užrištomis akimis“ ir filmo apie Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro mokinių kasdienybę peržiūra ir aptarimas.

Renginiuose dalyvavę mokiniai ne tik susipažino su Brailio raštu, regėjimo negalią turinčių mokinių kasdienybe, bet ir turėjo galimybę, vaikščiojant užrištomis akimis, bent trumpam įsijausti į neregio pasaulį ir pabandyti pažinti supantį pasaulį per pojūčius: liečiant, klausantis, užuodžiant ir bandant orientuotis erdvėje visiškoje tamsoje.

Parengė bibliotekininkė Jūrena Venskienė.