Konkursas-viktorina „Kalba yra mūsų tauta… Kalba esame mes“ (2022-02-28)

„Gyvenime reikia stengtis aplenkti ne kitus, o patį save“, – M. D. Bebkokas

2023 m. vasario mėn. baigėsi jau penktą kartą vykęs lietuvių kalbos konkursas-viktorina „Kalba yra mūsų tauta… Kalba esame mes“ (A. Šataitė). Šiemet jis skirtas legendinio Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanicos“ skrydžio per Atlantą 90-osioms metinėms paminėti ir vyko tarptautiniu mastu. Konkurso organizatoriai troško, kad šis renginys pasiektų ir kitus, po visą pasaulį išsibarsčiusius Lietuvos vaikus. Juk išties būtų nuostabu, jog konkurso dalyviai nepamirštų lietuvių kalbos, jos didingos istorijos bei puoselėtų ir mylėtų tai, ką taip aukštino mūsų senoliai bei garsūs to meto Lietuvos žmonės.

Konkurse dalyvavo 36 ketvirtokai iš 18 mokyklų, tarp jų – ir mokiniai iš Ženevos (Šveicarijos) bei Kalifornijos valstijos (JAV) mokyklų.

Nepaprastai džiugu, jog šiame konkurse labai sėkmingai pasirodė ir mūsų mokyklos mokinės. Štai Kotryna (4a) konkurse iškovojo garbingą antrąją vietą. Na, o Luknės G. (4b) sukurtas akrostichas

pripažintas gražiausiu:

Lakūnai Darius ir Girėnas

Išmanūs vyrai buvo ir ryžtingi,

Tėvynės labui jiedu pasiryžo

Už gimtą šalį skrist. Deja… negrįžo.

Atlanto platybių nepabūgo,

Nebuvo lemta Kauną jiems išvyst

Ir narsūs tiedu vyrai žuvo…

Cit, mamos, broliai, nebeverkit!

Atminkime visi jų didžią garbę.

Nuoširdžiai sveikiname mergaites ir linkime pasinaudoti laimėtu prizu bei su šeimos nariais smagiai praleisti laiką Mo muziejuje.

Parengė pradinių klasių mokytojos Dalė Ulevičienė ir Adelė Paukštienė.