Integruoto ugdymo diena „Būkime sveiki!“ (2021-10-29)

„Kieno sveikas kūnas, tas gali iškęsti ir karštį, ir šaltį. Taip ir tas, kieno sveika dvasia gali pakelti ir pyktį, ir sielvartą, ir džiaugsmą, ir kitus jausmus, – Epiketas.

2021 m. spalio 29 d. Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos mokiniai sugužėjo į integruoto ugdymo dieną „Būkime sveiki!“ Mokinukai buvo skatinami patirti judėjimo džiaugsmą bei teigiamas emocijas, gerinti asmeninį fizinį pasirengimą ir stiprinti sveikatą. Renginyje buvo lavinamas mokinių kūrybiškumas, stiprinami bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai. Rytukams teko mokyklos kieme dalyvauti orientaciniame žaidime „Pažink gamtą“ ir pagal duotas nuorodas surasti 6 stoteles, jose įminti suktas mįsles bei draugiškai atlikti fizinius pratimus. Kiekvienas dalyvis aktyviai judėjo aplink mokyklos teritoriją ir savo pasirinktu tempu nupėdino per 3-5 tūkstančius žingsnių. Teko išbandyti jėgas ir aktyvioje fizinėje veikloje: skraidinti lėktuvėlius pro taikinius, užmesti žiedus ant stovelių, lazda bei kamuoliuku numušti kėglius, prie sporto aikštyno „pagauti vėją“, iš lego detalių pastatyti kuo aukštesnį bei išradingesnį bokštą. Mažieji rytukai klasėse atliko kūrybines užduotis iš gamtinės medžiagos, kur pademonstravo savo išmonę, kurdami įvairų sportinį inventorių. Netrūko ir išradingų kamuolių, ir dailiai sukurtų rakečių, štangų bei golfo lazdų, ir spalvingų riedučių… Na, o visą veiklą vainikavo saldi staigmena – gardūs riestainiai, kvapni žolelių arbata ir sultingi vaisiai, kuriuos vaikai skanavo pasigardžiuodami.

Buvo gera stebėti, kaip mažieji nestokoja gerų emocijų, sportinio azarto, draugiškų tarpusavio santykių.

Iki kitų susitikimų!

Parengė pradinių klasių mokytojos Adelė Paukštienė ir Ingrida Ūsienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vaida Šokelienė.